אולמי שמחות וגני אירועים

רשיון עסק לאולמי שמחות וגני אירועים

חוק רישוי עסקים, חל כמובן, גם על עסקים המוגדרים כאולמות שמחות וגני אירועים במדינת ישראל.

עסקים מן הסוג הנ"ל, מחויבים ברישיון עסק, זאת עקב מהות עיסוקם והעובדה, כי הנם נועדו להכיל מאות או אפילו אלפי אורחים בכל פעם, והמטרה של רישיון העסק, היא לוודא, שלא נשקפת לכל אותם אנשים כל סכנה בריאותית או בטיחותית.

 קבלת רישיון עסק

קבלת רשיון עסק לאולמות השמחה וגני האירועים, הינה מסובכת, ארוכה ואף מתסכלת ולאחר "אסון ורסאי" בשנת 2010 ועל מנת למנוע מקרים נוספים מסוג זה, רוב הרשויות המקומיות הטילו הגבלות ודרישות נוספות עבור קבלת רישיון העסק.

כיום בשל ריבוי ההליכים של רישוי עסקים, כבר לא ניתן רישיון עסק לשנה אחת אלא לתוקף של שלוש שנים.

 אולם אירועים ללא רישוי עסקים בעיני החוק

בשל ההליכים הממושכים של רישוי עסקים, בעלי אולמות אירועים רבים מפעילים את עסקיהם מבלי שיהיו בידיהם כל האישורים הדרושים לכך על פי חוק רישוי עסקים.

באופן כללי אין זה מומלץ, מפני שאולם אירועים, הפועל ללא רשיון עסק, נמצא בסכנה מתמדת של סגירה ותשלום קנסות שונים.

עם זאת, חשוב לדעת שרשויות החוק מבדילות בשפיטה בתחום רישוי עסקים בין עסקים הפועלים ללא רישיון עסק בשל אי השלמת הליכים בירוקרטים, לבין עסקים, אשר פועלים ללא רישיון עסק בשל מחסור באישורי בטיחות ותברואה הכרחיים מטעם גורמים כמו משטרה, עירייה, מכבי אש, משרד הבריאות ועוד.

בית המשפט רואה בחומרה רבה פעילות של אולמות וגני אירועים המסכנים את הציבור, ולכן הענישה בתחום זה של רישוי עסקים היא חמורה ובלתי מתפשרת.

 לסיכום, אם אתם מעוניינים לפתוח אולם או גן אירועים, חשוב לפנות לעו"ד המתמחה בתחום רישוי עסקים כבר בשלבים הראשוניים של התכנון. כך תוכלו לבדוק סוגיות כמו הסכמה של הרשות המקומית להקמת העסק במתכונת המתוכננת, ותוכלו להתאים מראש את האולם לדרישות השונות בתחום של רישוי עסקים.

נסיונו והתמחותו הבלעדית של של עו"ד עופר הבר בהליכי רישוי עסקים והשגת רישיון עסק, מסייעים בהשגת תוצאות טובות יותר עבור לקוחותיו, צרו קשר עם משרדנו, על מנת שנוכל לסייע בייעוץ משפטי הולם.

עו"ד עופר הבר, עורך דין לרישוי עסקים ותכנון ובניה בחיפה והצפון לשירותכם.

הרשמה לקבלת עדכונים:

מעוניינים לקבל פסקי דין, מאמרים ועדכונים חדשים ממשרדנו ? השאירו לנו פרטים ונדאג שתישארו מעודכנים !