מכירת משקאות משכרים

רשיון עסק ומכירת משקאות משכרים

עסק אשר מעוניין במכירת משקאות לקהל, מחייב את בעל העסק בעמידה במספר תנאים מגבילים, בעיקר כאשר מדובר בבית עסק המציע למכירה משקאות משכרים (משקאות המכילים אלכוהול).

אחד התנאים ברשיון העסק, למכירת משקאות משכרים המופיעים בחוק רישוי עסקים, הינם מן המחמירים ומטרתם בין היתר, לפקח על המכירה של משקאות משכרים לבני נוער.

אי עמידה בתנאי החוק, תגרור ללא כל צל של ספק שלילת רישיון בית העסק, והפסקת פעילותו באכיפה מיידית.

 הגדרת משקה משכר בחוק רישוי עסקים

ההגדרה של משקאות אלכוהוליים על פי הנוסח המופיע בחוק רישוי עסקים, הוא משקה אשר מכיל לפחות 2 אחוזים של אלכוהול בנפח. אכיפת החוק כיום, היא על ידי בדיקה של התווית של המשקה הנמכר, כאשר על פי חוק מחויב יצרן המשקה לדווח על כמות האלכוהול המצויה במשקה.

 דרישת זיהוי ברכישת משקה אלכוהולי

חוק רישוי עסקים קובע כי בעל העסק יבקש מהלקוח המופיע בפניו והדורש לרכוש משקאות אלכוהוליים, את תעודת הזהות של המבקש לרכוש משקה משכר, זאת כאשר יש חשד כי הלקוח אינו בגיל המאפשר על פי חוק זה לרכוש משקאות משכרים.

 איסור מכירת משקאות אלכוהוליים בשעות הלילה

ביום 28.12.11 פורסם ברשומות צו רישוי עסקים (עבירות קנס- משקאות משכרים) (הוראת שעה), התשע"א 2011 וצו סדר הדין הפלילי (ברירת משפט- משקאות משכרים)(הוראת שעה),התשע"ב 2011, עליהם חתומים שרי הפנים והמשפטים.

 בהתאם לצווים, שנכנסו לתוקף ביום 27.1.12 העבירה של ממכר משקאות משכרים בלילה בין השעות 23:00  ועד 06:00 בבוקר הוכרזה כברירת משפט שהקנס בגינה הינו 9000 ₪ .

 עפ"י חוק רישוי עסקים התשכ"ח-1968,איסור מכירת אלכוהול בלילה מהווה תנאי ברישיון העסק.

עפ"י סעיף 14 א' לחוק, מי שמפר את החוק דינו מאסר 18 חודשים.

 לאילו עסקים אסור למכור משקאות משכרים בשעות הלילה ?

בעלי עסקים מסוג קיוסק, מכולת, פיצוציה, סופרמרקטים, חנויות יין וכדומה,  אסור למכור משקאות משכרים בין השעות 23:00 ועד 06:00 למחרת.

 חשוב לדעת, כי הצו הנ"ל אינו חל על בתי-אוכל המוכרים ומגישים משקאות משכרים לצריכה במקום.

 נסיונו והתמחותו הבלעדית של של עו"ד עופר הבר בהליכי רישוי עסקים והשגת רישיון עסק, מסייעים בהשגת תוצאות טובות יותר עבור לקוחותיו, צרו קשר עם משרדנו, על מנת שנוכל לסייע בייעוץ משפטי הולם.

עו"ד עופר הבר, עורך דין לרישוי עסקים ותכנון ובניה בחיפה והצפון לשירותכם.

הרשמה לקבלת עדכונים:

מעוניינים לקבל פסקי דין, מאמרים ועדכונים חדשים ממשרדנו ? השאירו לנו פרטים ונדאג שתישארו מעודכנים !