מסמכים לרשיון עסק

מסמכים להגשת בקשה לרשיון עסק

חלק חשוב מאין כמוהו בעת בקשה לרישיון עסק, הינו הגשה ומילוי ראוי של כל המסמכים הדרושים על מנת להשיג בסופו של דבר את רישיון העסק המיוחל.

בעל עסק המעוניין לפתוח את עסקו, חייב כאמור, להתחיל בתהליך רישוי לעסקים על מנת לקבל את רישיון העסק, דבר הכרוך בהגשת המסמכים למחלקת רישוי עסקים לקבלת רישיון עסק, הכרוכה בתשלום אגרה, בצירוף המסמכים שלהלן:

א. תכנית עסק – לכל בקשה לקבלת רישיון עסק, חובה לצרף תוכנית מפורטת ומקיפה של העסק. על התוכנית להכיל את כל הפרטים הקשורים בעסק, החל מסוג העסק, ייעודו, כתובתו המדויקת, בעליו, שטחו, זאת בנוסף לפירוט מלא של המערכות המותקנות בו וכו'.

 ב. תשריט העסק וסביבתו – במקביל להגשת הבקשה לרישיון עסק במחלקת רישוי לעסקים, על בעל העסק לצרף גם תשריט מדויק ומפורט של העסק עצמו, הכולל תיאור של שטחו הפנימי והחיצוני במדויק, הכולל פירוט כל הפתחים, חלונות, חדרים, יציאות, חניות, מתקני אשפה, זאת בנוסף לצירוף תשריט הסביבה הקרובה לעסק, שבילים מעברים וכו'.

 ג. מסמכים שונים הנדרשים ע"י גורמי הרישוי (עפ"י הגדרתו של העסק):

- שאלון מקוצר - המשרד לאיכות הסביבה.

- אישור כיבוי אש.

- אישור משרד הבריאות.

- העתק רשם החברות, רואה חשבון/או עו"ד מורשה חתימה.

- אישור משרד התחבורה.

- הסכם שכירות או קנייה.

- אישור טופס שילוט /מכתב הצהרה של מנהל העסק שאין כלל שילוט.

לאחר הגשת המסמכים הרלוונטיים למחלקת רישוי עסקים, ייבדק העסק על ידי הגורמים הרלוונטיים, אשר יבדקו את העסק מבחינת כל ההיבטים הנחוצים ובמידה והכלי יאושר תנפיק מחלקת רישוי לעסקים רישיון עסק.

נסיונו והתמחותו הבלעדית של של עו"ד עופר הבר בהליכי רישוי עסקים והשגת רישיון עסק, מסייעים בהשגת תוצאות טובות יותר עבור לקוחותיו, צרו קשר עם משרדנו, על מנת שנוכל לסייע בייעוץ משפטי הולם.

עו"ד עופר הבר, עורך דין לרישוי עסקים ותכנון ובניה בחיפה והצפון לשירותכם.

הרשמה לקבלת עדכונים:

מעוניינים לקבל פסקי דין, מאמרים ועדכונים חדשים ממשרדנו ? השאירו לנו פרטים ונדאג שתישארו מעודכנים !